Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0062334R000T0L
Y0062334R000T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y0062334R000T0L
Brief Description
RES 334 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y0062334R000T0L.pdf
Availability of Y0062334R000T0L
QUANTITY
Y0062334R000T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0062334R000T0L
Internal Part NumberEIS-Y0062334R000T0L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)334
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0062334R000T0L
Y0062334R000T0L Details Description
Related parts for Y0062334R000T0L
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
IC LVTTL/GTLP BUS TXRX 48TVSOP datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.5A 73 MOHM SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 12 OHM 0804 datasheet.pdf
TVS DIODE 64.1VWM 103VC AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 4V 10% 2312 datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
FIXED IND 240NH 3.91A 29 MOHM datasheet.pdf