Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y00623K64400B0L
Y00623K64400B0L picture photo
Mfg. Part Number
Y00623K64400B0L
Brief Description
RES 3.644K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y00623K64400B0L.pdf
Availability of Y00623K64400B0L
QUANTITY
Y00623K64400B0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y00623K64400B0L
Internal Part NumberEIS-Y00623K64400B0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.644k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y00623K64400B0L
Y00623K64400B0L Details Description
Related parts for Y00623K64400B0L
CONN HEADER 11POS VERT TIN T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
IC 18CH PROG V-REF GEN 38HTSSOP datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA2530 19MM WHT datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf