Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0062422R360T9L
Y0062422R360T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0062422R360T9L
Brief Description
RES 422.36 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y0062422R360T9L.pdf
Availability of Y0062422R360T9L
QUANTITY
Y0062422R360T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0062422R360T9L
Internal Part NumberEIS-Y0062422R360T9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)422.36
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0062422R360T9L
Y0062422R360T9L Details Description
Related parts for Y0062422R360T9L
RES SMD 287 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PANEL MNT TH SKT datasheet.pdf
14 SIL EXT PIN HDR datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf