Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0062600R000F9L
Y0062600R000F9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0062600R000F9L
Brief Description
RES 600 OHM 0.6W 1% RADIAL
Datasheet Download
Y0062600R000F9L.pdf
Availability of Y0062600R000F9L
QUANTITY
Y0062600R000F9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0062600R000F9L
Internal Part NumberEIS-Y0062600R000F9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)600
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0062600R000F9L
Y0062600R000F9L Details Description
Related parts for Y0062600R000F9L
TVS DIODE 15VWM 30VC 8SO datasheet.pdf
ADAPTER BNC MALE TO PHONO JACK datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY QC SNAP-IN PNL MT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC 12 BIT DAC P/O 20-TSSOP datasheet.pdf
RES 1.1M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
IC DAC 16BIT VOUT 10-DFN datasheet.pdf
IC FUEL/GAS GAUGE LI-ION 6DFN datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf