Vishay/Vitramon CDR33BP152BJZRAT
CDR33BP152BJZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR33BP152BJZRAT
Brief Description
CAP CER 1500PF 100V 5% BP 1210
Datasheet Download
CDR33BP152BJZRAT.pdf
Availability of CDR33BP152BJZRAT
QUANTITY
CDR33BP152BJZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR33BP152BJZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR33BP152BJZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR33BP152BJZRAT
Related LinksCDR33BP1, CDR33BP152BJZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR33BP152BJZRAT Details Description
Related parts for CDR33BP152BJZRAT
CONN HEADER .100 SINGL STR 31POS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 96KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 51 OHM 0804 datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf