Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y00626K82000T0L
Y00626K82000T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y00626K82000T0L
Brief Description
RES 6.82K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y00626K82000T0L.pdf
Availability of Y00626K82000T0L
QUANTITY
Y00626K82000T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y00626K82000T0L
Internal Part NumberEIS-Y00626K82000T0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.82k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y00626K82000T0L
Y00626K82000T0L Details Description
Related parts for Y00626K82000T0L
CUTTER TIP ANGL FULL FLSH 4.53" datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 17UH 1.02A 100 MOHM TH datasheet.pdf
IC FIXED-POINT DSP 532-FCBGA datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
NEO FLTR 3PH+N 2ST 16A 520VAC datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 76MM datasheet.pdf
KIT DEMO SI4012 DISPL 915MHZ RX datasheet.pdf
IC MCU 32BIT CORTEX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 85POS .050 THRUHL datasheet.pdf
OSC XO 187.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf