Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0062834R000T0L
Y0062834R000T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y0062834R000T0L
Brief Description
RES 834 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y0062834R000T0L.pdf
Availability of Y0062834R000T0L
QUANTITY
Y0062834R000T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0062834R000T0L
Internal Part NumberEIS-Y0062834R000T0L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)834
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0062834R000T0L
Y0062834R000T0L Details Description
Related parts for Y0062834R000T0L
IC SUPERVISOR CPU 32K EE 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR KSZ8895RQ datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
EDGE COAXIAL 143X143MM WHITE datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 2% 11W 1206 datasheet.pdf