Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0069100R000J9L
Y0069100R000J9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0069100R000J9L
Manufacturer
Product Category
Trimmer Potentiometers
Brief Description
TRIMMER 100 OHM 0.25W PC PIN
Datasheet Download
Y0069100R000J9L.pdf
Availability of Y0069100R000J9L
QUANTITY
Y0069100R000J9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0069100R000J9L
Internal Part NumberEIS-Y0069100R000J9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Potentiometers, Variable Resistors
FamilyTrimmer Potentiometers
SeriesAccutrim™1260W
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±5%
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Number of Turns21
Adjustment TypeTop Adjustment
Resistive MaterialMetal Foil
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.375" x 0.170" Face x 0.420" H (9.53mm x 4.32mm x 10.67mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0069100R000J9L
Y0069100R000J9L Details Description
Related parts for Y0069100R000J9L
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH SELECTOR MOM 1X40 datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 5-12V 500RES .5M datasheet.pdf
RAIL 19" L SUPPORT 715MM 2PCS datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 14V GREEN datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.41A 120 MOHM datasheet.pdf
RES 2.8K OHM .4W 1% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 0.3W 1506 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.6A SOT89-3L datasheet.pdf
TOOL REMOVAL SET 12/16 GA datasheet.pdf
CB BTS 56 6 ASY datasheet.pdf
SWITCH SELECT 2POS DPST-NO 10A datasheet.pdf