Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0075115R000B9L
Y0075115R000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0075115R000B9L
Brief Description
RES 115 OHM 0.3W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y0075115R000B9L.pdf
Availability of Y0075115R000B9L
QUANTITY
Y0075115R000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0075115R000B9L
Internal Part NumberEIS-Y0075115R000B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)115
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0075115R000B9L
Y0075115R000B9L Details Description
Related parts for Y0075115R000B9L
RES 33K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 76X37MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS MALE R/A PCB datasheet.pdf
CAP CER 220PF 2.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
INSERT FEMALE 24POS CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 15 OHM 0404 datasheet.pdf