Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0075121R320T9L
Y0075121R320T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0075121R320T9L
Brief Description
RES 121.32 OHM 0.3W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y0075121R320T9L.pdf
Availability of Y0075121R320T9L
QUANTITY
Y0075121R320T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0075121R320T9L
Internal Part NumberEIS-Y0075121R320T9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)121.32
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0075121R320T9L
Y0075121R320T9L Details Description
Related parts for Y0075121R320T9L
IC OPAMP GP 600KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC ECONOSCILLATOR DUAL 8USOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.4A 136 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100" DBL SMD datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 55NS 32SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.787 OHM 1% 5W datasheet.pdf