Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y007520K0000B9L
Y007520K0000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y007520K0000B9L
Brief Description
RES 20K OHM 0.3W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y007520K0000B9L.pdf
Availability of Y007520K0000B9L
QUANTITY
Y007520K0000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y007520K0000B9L
Internal Part NumberEIS-Y007520K0000B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y007520K0000B9L
Y007520K0000B9L Details Description
Related parts for Y007520K0000B9L
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 16TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V Y5V 0603 datasheet.pdf
FUSE CERM 5A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
11P MTA100 CONN ASSY NATL 30AU datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 5% 3/4W 1210 datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ TSOT23-5 datasheet.pdf
RES 2.94K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 18UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
2MMFB ASY HDR SIG 5R 60POS PF SE datasheet.pdf