Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y007522R0000B0L
Y007522R0000B0L picture photo
Mfg. Part Number
Y007522R0000B0L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 22 OHM 0.3W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y007522R0000B0L.pdf
Availability of Y007522R0000B0L
QUANTITY
Y007522R0000B0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y007522R0000B0L
Internal Part NumberEIS-Y007522R0000B0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelVSR Series, Y0075.stpVSR Series, Y0075.sldprt
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVSR
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y007522R0000B0L
Y007522R0000B0L Details Description
Related parts for Y007522R0000B0L
IDC CABLE - MKS26K/MC26G/MKS26K datasheet.pdf
IC DUAL UART 16BYTE FIFO 32-VQFN datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.6KV 113A TO240AA datasheet.pdf
RES SMD 3.16 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 900MA 270 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T412 datasheet.pdf
IC POE CTRLR 60W/90W 64QFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 1.85W SOD64 datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX78638 datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf