Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y007525K0000T9L
Y007525K0000T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y007525K0000T9L
Brief Description
RES 25K OHM 0.3W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y007525K0000T9L.pdf
Availability of Y007525K0000T9L
QUANTITY
Y007525K0000T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y007525K0000T9L
Internal Part NumberEIS-Y007525K0000T9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)25k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y007525K0000T9L
Y007525K0000T9L Details Description
Related parts for Y007525K0000T9L
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
BRACKET CHASSIS SUPPORT 16" PAIR datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 0.0 OHM JUMPER 1/8W 0805 datasheet.pdf
END COVER GRAY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 549K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 11 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.36 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf