Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y007527R0000B9L
Y007527R0000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y007527R0000B9L
Brief Description
RES 27 OHM 0.3W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y007527R0000B9L.pdf
Availability of Y007527R0000B9L
QUANTITY
Y007527R0000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y007527R0000B9L
Internal Part NumberEIS-Y007527R0000B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)27
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y007527R0000B9L
Y007527R0000B9L Details Description
Related parts for Y007527R0000B9L
IC COMPARATOR OPEN DRAIN SC70-5 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL FOR ECOMATE BROWN datasheet.pdf
RES SMD 8.06 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
BOARD EVAL LED DRIVER STCF06 datasheet.pdf
IC FPGA 72 I/O 84PLCC datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MINI D RIBBON 36 CONTACT datasheet.pdf
LSF-SMT 3.50/02/90 1.5SN BK datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CAP MICA 75PF 2% 300V RADIAL datasheet.pdf