Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y007532R0000Q9L
Y007532R0000Q9L picture photo
Mfg. Part Number
Y007532R0000Q9L
Brief Description
RES 32 OHM 0.3W 0.02% RADIAL
Datasheet Download
Y007532R0000Q9L.pdf
Availability of Y007532R0000Q9L
QUANTITY
Y007532R0000Q9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y007532R0000Q9L
Internal Part NumberEIS-Y007532R0000Q9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)32
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y007532R0000Q9L
Y007532R0000Q9L Details Description
Related parts for Y007532R0000Q9L
DIODE ZENER 6.2V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 20ppm 9pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS CABLE PIN datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 90V TO263AB datasheet.pdf
350 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
CAP CER 300PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf