Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y00753R15000F9L
Y00753R15000F9L picture photo
Mfg. Part Number
Y00753R15000F9L
Brief Description
RES 3.15 OHM 0.3W 1% RADIAL
Datasheet Download
Y00753R15000F9L.pdf
Availability of Y00753R15000F9L
QUANTITY
Y00753R15000F9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y00753R15000F9L
Internal Part NumberEIS-Y00753R15000F9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.15
Tolerance±1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y00753R15000F9L
Y00753R15000F9L Details Description
Related parts for Y00753R15000F9L
CAP CER 2.2UF 25V X5R 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 32POS datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 1.5A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 datasheet.pdf
OSC XO 22.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
OSC XO 288.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf