Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0075680R000B0L
Y0075680R000B0L picture photo
Mfg. Part Number
Y0075680R000B0L
Brief Description
RES 680 OHM 0.3W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y0075680R000B0L.pdf
Availability of Y0075680R000B0L
QUANTITY
Y0075680R000B0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0075680R000B0L
Internal Part NumberEIS-Y0075680R000B0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)680
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0075680R000B0L
Y0075680R000B0L Details Description
Related parts for Y0075680R000B0L
IC REG CTRLR PWM CM 14-SOIC datasheet.pdf
CONN RECEPT 80POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
RES SMD 6.04 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 18.5A TO247 datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN FEMALE PLUG 6POS ORG datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf