Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0075680R000B9L
Y0075680R000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0075680R000B9L
Brief Description
RES 680 OHM 0.3W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y0075680R000B9L.pdf
Availability of Y0075680R000B9L
QUANTITY
Y0075680R000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0075680R000B9L
Internal Part NumberEIS-Y0075680R000B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)680
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0075680R000B9L
Y0075680R000B9L Details Description
Related parts for Y0075680R000B9L
ATTENUATOR 1DB 300 OHM 0404 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 88POS TYPE F VERT datasheet.pdf
IC SERIAL/DESERIAL 10:1 28-SSOP datasheet.pdf
MOD THYRISTOR DUAL 1600V TO240AA datasheet.pdf
TIMER SOLID STATE 60SEC DIN MNT datasheet.pdf
TRANSCEIVER 3.3V 1000MBPS datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 7.3A 8-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
RES 31.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf