Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y007780K0000B0L
Y007780K0000B0L picture photo
Mfg. Part Number
Y007780K0000B0L
Brief Description
RES 80K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y007780K0000B0L.pdf
Availability of Y007780K0000B0L
QUANTITY
Y007780K0000B0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y007780K0000B0L
Internal Part NumberEIS-Y007780K0000B0L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)80k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Height0.430" (10.92mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y007780K0000B0L
Y007780K0000B0L Details Description
Related parts for Y007780K0000B0L
SWITCH KVM 8PORT 1U W/LCD PS/2 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 500MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
LABEL 5X3" BLK/RED ON YEL 500/PK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN JACK 12POS CBL SKT datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
HD 38999 9C 9#23 PIN RECP datasheet.pdf
47UF 10V 10X8X6MM 125C 20000H datasheet.pdf