Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0078100R000A9L
Y0078100R000A9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0078100R000A9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 100 OHM .3W .05% RADIAL
Datasheet Download
Y0078100R000A9L.pdf
Availability of Y0078100R000A9L
QUANTITY
Y0078100R000A9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0078100R000A9L
Internal Part NumberEIS-Y0078100R000A9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVHP100
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient0.0ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0078100R000A9L
Y0078100R000A9L Details Description
Related parts for Y0078100R000A9L
CONN HEADR BRKWAY .100 18POS STR datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 51.1KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 250MA 1.6 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
TM3476K6R3BEBA datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf