Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0078100R000T9L
Y0078100R000T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0078100R000T9L
Brief Description
RES 100 OHM .3W .01% RADIAL
Datasheet Download
Y0078100R000T9L.pdf
Availability of Y0078100R000T9L
QUANTITY
Y0078100R000T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0078100R000T9L
Internal Part NumberEIS-Y0078100R000T9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient0.0ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height0.450" (11.43mm)