Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y070630K0000F9L
Y070630K0000F9L picture photo
Mfg. Part Number
Y070630K0000F9L
Brief Description
RES 30K OHM .4W 1% RADIAL
Datasheet Download
Y070630K0000F9L.pdf
Availability of Y070630K0000F9L
QUANTITY
Y070630K0000F9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y070630K0000F9L
Internal Part NumberEIS-Y070630K0000F9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.250" L x 0.080" W (6.35mm x 2.03mm)
Height0.310" (7.87mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y070630K0000F9L
Y070630K0000F9L Details Description
Related parts for Y070630K0000F9L
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
RES SMD 2.49 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
VARISTOR 620V 6.5KA DISC 23MM datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS SKT datasheet.pdf