Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y07064K70000Q9L
Y07064K70000Q9L picture photo
Mfg. Part Number
Y07064K70000Q9L
Brief Description
RES 4.7K OHM .4W .02% RADIAL
Datasheet Download
Y07064K70000Q9L.pdf
Availability of Y07064K70000Q9L
QUANTITY
Y07064K70000Q9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y07064K70000Q9L
Internal Part NumberEIS-Y07064K70000Q9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.250" L x 0.080" W (6.35mm x 2.03mm)
Height0.310" (7.87mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y07064K70000Q9L
Y07064K70000Q9L Details Description
Related parts for Y07064K70000Q9L
IC CPU SUPERV 4K EE RST HI 8MSOP datasheet.pdf
IC VIDEO SW 2-IN/1OUT/3CH 16SSOP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL DB25 METAL datasheet.pdf
SW SNPACT MIN GLD SPDT RGTAN PCB datasheet.pdf
CAP CER 5.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 80V SMD datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
RES 350 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.49KOHM 0.01% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 420V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf