Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y07330R14000J9L
Y07330R14000J9L picture photo
Mfg. Part Number
Y07330R14000J9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 0.14 OHM 10W 5% RADIAL
Datasheet Download
Y07330R14000J9L.pdf
Availability of Y07330R14000J9L
QUANTITY
Y07330R14000J9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y07330R14000J9L
Internal Part NumberEIS-Y07330R14000J9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVFP-3
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.14
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionMetal Foil
FeaturesCurrent Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension1.575" L x 0.276" W (40.01mm x 7.01mm)
Height0.803" (20.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y07330R14000J9L
Y07330R14000J9L Details Description
Related parts for Y07330R14000J9L
FIXED IND 220UH 52MA 21 OHM TH datasheet.pdf
TEST PROBE SET REPLACEABLE TIP datasheet.pdf
IC DELAY LINE 128TAP PROG 28PLCC datasheet.pdf
IC DUAL 8-BIT MLTPLY DAC 20-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 150PF 3.15KV RADIAL datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS PIN datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 1.23K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf