Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y078125K0000Q0W
Y078125K0000Q0W picture photo
Mfg. Part Number
Y078125K0000Q0W
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 25K OHM 0.02% 1/20W 1505
Datasheet Download
Y078125K0000Q0W.pdf
Availability of Y078125K0000Q0W
QUANTITY
Y078125K0000Q0W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y078125K0000Q0W
Internal Part NumberEIS-Y078125K0000Q0W
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesHTHG
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)25k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2.5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 220°C
Package / Case1505
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.150" L x 0.050" W (3.81mm x 1.27mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y078125K0000Q0W
Y078125K0000Q0W Details Description
Related parts for Y078125K0000Q0W
CONN HEADER .100 SINGL R/A 25POS datasheet.pdf
IC FPGA 199 I/O 240QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 4POS datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
MICRO 15C P 8" RBW JACKS NI datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 120 OHM 1206 datasheet.pdf