Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y078510R0000D9L
Y078510R0000D9L picture photo
Mfg. Part Number
Y078510R0000D9L
Brief Description
RES 10 OHM 0.6W 0.5% RADIAL
Datasheet Download
Y078510R0000D9L.pdf
Availability of Y078510R0000D9L
QUANTITY
Y078510R0000D9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y078510R0000D9L
Internal Part NumberEIS-Y078510R0000D9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y078510R0000D9L
Y078510R0000D9L Details Description
Related parts for Y078510R0000D9L
IDC CABLE - CSC16S/AE16M/CSC16S datasheet.pdf
RES SMD 1.05K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 16A PNL MNT datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 440NH 45A 0.53 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS .100" STACKER datasheet.pdf
RES 8.56K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.58KOHM 0.05% 1/2W 2010 datasheet.pdf
EJECTOR PCB 1.25" NYL 0.062" BLU datasheet.pdf
TVS DIODE 5.3VWM 16VC datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
140UF 450V 35X105 85C ST datasheet.pdf