Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0785129R000T9L
Y0785129R000T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0785129R000T9L
Brief Description
RES 129 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y0785129R000T9L.pdf
Availability of Y0785129R000T9L
QUANTITY
Y0785129R000T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0785129R000T9L
Internal Part NumberEIS-Y0785129R000T9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)129
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0785129R000T9L
Y0785129R000T9L Details Description
Related parts for Y0785129R000T9L
IC REG LDO 2.7V 0.2A 6SON datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 166MHZ 54TSOP datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 1:5 20SSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 12VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
IC FPGA 376 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS 0.5MM SMT datasheet.pdf
RES 137K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 150A DO205AA datasheet.pdf
SAFETY MAT 300X1800MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 300V .25A SOT-23 datasheet.pdf