Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y078514K3800T0L
Y078514K3800T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y078514K3800T0L
Brief Description
RES 14.38K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y078514K3800T0L.pdf
Availability of Y078514K3800T0L
QUANTITY
Y078514K3800T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y078514K3800T0L
Internal Part NumberEIS-Y078514K3800T0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)14.38k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y078514K3800T0L
Y078514K3800T0L Details Description
Related parts for Y078514K3800T0L
CONN HEADER .100 DUAL STR 44POS datasheet.pdf
IC REG BUCK BST ADJ 0.5A 16TSSOP datasheet.pdf
RELAY OPTO AC/DC 200V 160MA 8SOP datasheet.pdf
IC COMP R-R IN/OUT DUAL 8DFN datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 12POS .156 GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 TIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TOOL HT1461 datasheet.pdf
RES 698K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf