Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y07851K08020T9L
Y07851K08020T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y07851K08020T9L
Brief Description
RES 1.0802K OHM 0.6W 0.01% RAD
Datasheet Download
Y07851K08020T9L.pdf
Availability of Y07851K08020T9L
QUANTITY
Y07851K08020T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y07851K08020T9L
Internal Part NumberEIS-Y07851K08020T9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.0802k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y07851K08020T9L
Y07851K08020T9L Details Description
Related parts for Y07851K08020T9L
IDC CABLE - MKS10K/MC10G/MCF10K datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC 8SOIC datasheet.pdf
LABEL ELECTRL WARN 0.75" 300PC datasheet.pdf
RELAY SSR 1A MINI-SIP 9V datasheet.pdf
CAP CER 0.12UF 250V X7R 2220 datasheet.pdf
SENSOR TRANS TRANSM OPTOSCHMITT datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 9.5A 11 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION LIMIT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
CONN 9POS F R/A .318 4-40 datasheet.pdf