Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y07851K29800T0L
Y07851K29800T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y07851K29800T0L
Brief Description
RES 1.298K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y07851K29800T0L.pdf
Availability of Y07851K29800T0L
QUANTITY
Y07851K29800T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y07851K29800T0L
Internal Part NumberEIS-Y07851K29800T0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.298k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y07851K29800T0L
Y07851K29800T0L Details Description
Related parts for Y07851K29800T0L
SWITCH PUSH SPST-NO 0.01A 35V datasheet.pdf
MODULE IGBT CBI E2 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND ORANGE datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER RS485 8-DFN datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS 0.8MM TIN SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf