Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0785464R000B9L
Y0785464R000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0785464R000B9L
Brief Description
RES 464 OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y0785464R000B9L.pdf
Availability of Y0785464R000B9L
QUANTITY
Y0785464R000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0785464R000B9L
Internal Part NumberEIS-Y0785464R000B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)464
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0785464R000B9L
Y0785464R000B9L Details Description
Related parts for Y0785464R000B9L
DIP CABLE - HDM10H/AE10G/HDM10H datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 6.2K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALL MT PIN datasheet.pdf
POWER STRIP SURGE PROTECT 6'C datasheet.pdf
RES 20.3 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 107K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
6+6 WAY M HORZ 3MM TAIL WOJS datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO-219AB datasheet.pdf
RES SMD 412K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf