Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y078564K0000B0L
Y078564K0000B0L picture photo
Mfg. Part Number
Y078564K0000B0L
Brief Description
RES 64K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y078564K0000B0L.pdf
Availability of Y078564K0000B0L
QUANTITY
Y078564K0000B0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y078564K0000B0L
Internal Part NumberEIS-Y078564K0000B0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)64k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y078564K0000B0L
Y078564K0000B0L Details Description
Related parts for Y078564K0000B0L
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DAC 12BIT 200MSPS DUAL 68-QFN datasheet.pdf
OSC XO 80.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC VOLT REG W/SW & IGNIT 17-SIL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
PANEL METAL 10.51X6.69X.06" NBX datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 120MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf