Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y07864K70000B0L
Y07864K70000B0L picture photo
Mfg. Part Number
Y07864K70000B0L
Brief Description
RES 4.7K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y07864K70000B0L.pdf
Availability of Y07864K70000B0L
QUANTITY
Y07864K70000B0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y07864K70000B0L
Internal Part NumberEIS-Y07864K70000B0L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y07864K70000B0L
Y07864K70000B0L Details Description
Related parts for Y07864K70000B0L
CONN HSG PLUG 3POS 7.50MM BLACK datasheet.pdf
CONN HEADER PIN 24POS VERT GOLD datasheet.pdf
CONN SPRING 28POS SNGL .275 SMD datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.80V SC70-4 datasheet.pdf
RES 8.45 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CTLR OVP 5.8V 6-UTLGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 240PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf