Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y078680K0000F0L
Y078680K0000F0L picture photo
Mfg. Part Number
Y078680K0000F0L
Brief Description
RES 80K OHM 0.6W 1% RADIAL
Datasheet Download
Y078680K0000F0L.pdf
Availability of Y078680K0000F0L
QUANTITY
Y078680K0000F0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y078680K0000F0L
Internal Part NumberEIS-Y078680K0000F0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)80k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y078680K0000F0L
Y078680K0000F0L Details Description
Related parts for Y078680K0000F0L
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
IC VOLT DETECT/REG 3.0V SOT89-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
BOARD EVAL LTM9004-AA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 1100MM X 900M datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 2.54MM T/H datasheet.pdf