Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y07868K43750T0L
Y07868K43750T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y07868K43750T0L
Brief Description
RES 8.4375K OHM 0.6W 0.01% RAD
Datasheet Download
Y07868K43750T0L.pdf
Availability of Y07868K43750T0L
QUANTITY
Y07868K43750T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y07868K43750T0L
Internal Part NumberEIS-Y07868K43750T0L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)8.4375k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y07868K43750T0L
Y07868K43750T0L Details Description
Related parts for Y07868K43750T0L
RES 287 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RACK CABLE MANAGMNT OPEN ASSMBLY datasheet.pdf
TERM SAKS 3 TS32 1X1/4 KRG BROWN datasheet.pdf
RES SMD 59 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 0.11 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 14.7 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
4 AWG STAGE LIGHTING BLK MISC datasheet.pdf