Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y078695K3840T0L
Y078695K3840T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y078695K3840T0L
Brief Description
RES 95.384K OHM 0.6W 0.01% RAD
Datasheet Download
Y078695K3840T0L.pdf
Availability of Y078695K3840T0L
QUANTITY
Y078695K3840T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y078695K3840T0L
Internal Part NumberEIS-Y078695K3840T0L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)95.384k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y078695K3840T0L
Y078695K3840T0L Details Description
Related parts for Y078695K3840T0L
TRIMMER 5K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC LINE DRVR/RCVR RS232 20-SSOP datasheet.pdf
RES 75 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 240VWM 406.35VC P600 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 44POS DR LOW P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB datasheet.pdf
HHL DIE SET datasheet.pdf
CRYSTAL 24.5760 MHZ 12.0PF SMD datasheet.pdf