Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y078745K3000B9L
Y078745K3000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y078745K3000B9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 45.3K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y078745K3000B9L.pdf
Availability of Y078745K3000B9L
QUANTITY
Y078745K3000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y078745K3000B9L
Internal Part NumberEIS-Y078745K3000B9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesVH
PackagingBulk
Resistance (Ohms)45.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Height0.430" (10.92mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y078745K3000B9L
Y078745K3000B9L Details Description
Related parts for Y078745K3000B9L
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
RES SMD 38.3 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.7A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 500V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 133 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 10V X5R 1206 datasheet.pdf