Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y07894K12000B9L
Y07894K12000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y07894K12000B9L
Brief Description
RES 4.12K OHM 0.3W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y07894K12000B9L.pdf
Availability of Y07894K12000B9L
QUANTITY
Y07894K12000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y07894K12000B9L
Internal Part NumberEIS-Y07894K12000B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.12k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y07894K12000B9L
Y07894K12000B9L Details Description
Related parts for Y07894K12000B9L
IC HEX INVERTER 14-DHVQFN datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 16POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
PLAIN SUPER PROTEX HANDLE datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 2.85A 28 MOHM datasheet.pdf
RES 9.88K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
MICRO 51C S 3" WHT JACKS NI datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 120W datasheet.pdf