Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y07894K70000T9L
Y07894K70000T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y07894K70000T9L
Brief Description
RES 4.7K OHM 0.3W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y07894K70000T9L.pdf
Availability of Y07894K70000T9L
QUANTITY
Y07894K70000T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y07894K70000T9L
Internal Part NumberEIS-Y07894K70000T9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y07894K70000T9L
Y07894K70000T9L Details Description
Related parts for Y07894K70000T9L
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 3.81MM datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST N-INV SC705 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MT PINS datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
TOOL REMOVAL M81969/20-01 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 2PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf