Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y078963K7510T0L
Y078963K7510T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y078963K7510T0L
Brief Description
RES 63.751K OHM 0.3W 0.01% RAD
Datasheet Download
Y078963K7510T0L.pdf
Availability of Y078963K7510T0L
QUANTITY
Y078963K7510T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y078963K7510T0L
Internal Part NumberEIS-Y078963K7510T0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)63.751k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y078963K7510T0L
Y078963K7510T0L Details Description
Related parts for Y078963K7510T0L
RES 110 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 950MA 90 MOHM datasheet.pdf
IC BUFFER/DVR 3-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM T766 datasheet.pdf
IMPELLER 225X69MM 115VAC datasheet.pdf