Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0789882R200T9L
Y0789882R200T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0789882R200T9L
Brief Description
RES 882.2 OHM 0.3W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y0789882R200T9L.pdf
Availability of Y0789882R200T9L
QUANTITY
Y0789882R200T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0789882R200T9L
Internal Part NumberEIS-Y0789882R200T9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)882.2
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0789882R200T9L
Y0789882R200T9L Details Description
Related parts for Y0789882R200T9L
CONN HOUSING 8POS 2.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 5MA 1.15 OHM SMD datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 160W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
RES 19.3 OHM 7W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 20% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
LIGHT PIPE PNL MNT 1MM RND .313" datasheet.pdf