Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0793100R000T9L
Y0793100R000T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0793100R000T9L
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 100 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y0793100R000T9L.pdf
Availability of Y0793100R000T9L
QUANTITY
Y0793100R000T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0793100R000T9L
Internal Part NumberEIS-Y0793100R000T9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesRCK
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Height0.336" (8.53mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0793100R000T9L
Y0793100R000T9L Details Description
Related parts for Y0793100R000T9L
FILTER LINE 180UH 1.6A VERTICAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 10A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 36"L X 36"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
GROUP MARKER WAD 5 MC NE GE datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 200V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 9.65K OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf