Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y07932R34100B9L
Y07932R34100B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y07932R34100B9L
Brief Description
RES 2.341 OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y07932R34100B9L.pdf
Availability of Y07932R34100B9L
QUANTITY
Y07932R34100B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y07932R34100B9L
Internal Part NumberEIS-Y07932R34100B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.341
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y07932R34100B9L
Y07932R34100B9L Details Description
Related parts for Y07932R34100B9L
CONN SPD FLG 16-22 AWG #6 PIDG datasheet.pdf
CONN RECEPT 03POS 18AWG MTA156 datasheet.pdf
FUSE GLASS 630MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 WW datasheet.pdf
IC REG BCK BST INV ADJ 1.5A 8SOP datasheet.pdf
6.2 MM PLC BASIC TERMINAL BLOCKS datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf