Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y07933K92000B0L
Y07933K92000B0L picture photo
Mfg. Part Number
Y07933K92000B0L
Brief Description
RES 3.92K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y07933K92000B0L.pdf
Availability of Y07933K92000B0L
QUANTITY
Y07933K92000B0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y07933K92000B0L
Internal Part NumberEIS-Y07933K92000B0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y07933K92000B0L
Y07933K92000B0L Details Description
Related parts for Y07933K92000B0L
IDE4K FLASH DISK 1GB datasheet.pdf
CONN DB78 MALE HD CRIMP TIN datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 750 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB24 M25 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf