Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0793634R000A0L
Y0793634R000A0L picture photo
Mfg. Part Number
Y0793634R000A0L
Brief Description
RES 634 OHM 0.6W 0.05% RADIAL
Datasheet Download
Y0793634R000A0L.pdf
Availability of Y0793634R000A0L
QUANTITY
Y0793634R000A0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0793634R000A0L
Internal Part NumberEIS-Y0793634R000A0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)634
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0793634R000A0L
Y0793634R000A0L Details Description
Related parts for Y0793634R000A0L
LENS FOR T1 RED ROUND datasheet.pdf
HEX STANDOFF 8-32 BRASS 7/16" datasheet.pdf
IC LINE RCVR QUINT DIFF 28-PLCC datasheet.pdf
SWITCH SPST 12 SEC STRAIGHT TERM datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 400V 1.7A TO277A datasheet.pdf
CONN IDC 22POS 2.54MM 24AWG TIN datasheet.pdf
CABLE 16POS .100 JUMPER 8 INCH datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf