Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y092530R0000B9L
Y092530R0000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y092530R0000B9L
Brief Description
RES 30 OHM 8W 0.1% TO220
Datasheet Download
Y092530R0000B9L.pdf
Availability of Y092530R0000B9L
QUANTITY
Y092530R0000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y092530R0000B9L
Internal Part NumberEIS-Y092530R0000B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30
Tolerance±0.1%
Power (Watts)8W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseTO-220-2
Supplier Device PackageTO-220
Size / Dimension0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
Height0.845" (21.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y092530R0000B9L
Y092530R0000B9L Details Description
Related parts for Y092530R0000B9L
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf
TWEEZER POINT FINE ROUND 3 4.72" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf