Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0926100R000F9L
Y0926100R000F9L picture photo
Mfg. Part Number
Y0926100R000F9L
Brief Description
RES 100 OHM 8W 1% TO220
Datasheet Download
Y0926100R000F9L.pdf
Availability of Y0926100R000F9L
QUANTITY
Y0926100R000F9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y0926100R000F9L
Internal Part NumberEIS-Y0926100R000F9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100
Tolerance±1%
Power (Watts)8W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseTO-220-4
Supplier Device PackageTO-220
Size / Dimension0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
Height0.845" (21.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y0926100R000F9L
Y0926100R000F9L Details Description
Related parts for Y0926100R000F9L
CAP ALUM 470UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 470K OHM 5% 1206 datasheet.pdf
ANTENNA HELICAL 1/4WAVE 433MHZ datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 2GHZ 16VFQFN datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS SKT datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 22MM datasheet.pdf