Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y092615R0000T0L
Y092615R0000T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y092615R0000T0L
Brief Description
RES 15 OHM 8W 0.01% TO220
Datasheet Download
Y092615R0000T0L.pdf
Availability of Y092615R0000T0L
QUANTITY
Y092615R0000T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y092615R0000T0L
Internal Part NumberEIS-Y092615R0000T0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15
Tolerance±0.01%
Power (Watts)8W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseTO-220-4
Supplier Device PackageTO-220
Size / Dimension0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
Height0.845" (21.46mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y092615R0000T0L
Y092615R0000T0L Details Description
Related parts for Y092615R0000T0L
TRANS NPN 80V 0.5A SOT-23 datasheet.pdf
FUSE PTC RESET 11.0A HOLD datasheet.pdf
IC DAC STER 24BIT 192KHZ 10TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
CBL RIBN 16COND 0.039 GRAY 30M datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
MOLDED PARTS datasheet.pdf
IC ADC 24BIT 4CH 32LFCSP datasheet.pdf
AB 5C 5#16 PIN PLUG datasheet.pdf
2з Max On Resistance, [15 V/12 V/[5 V iCMOS⑩ Quad SPST Switch IC datasheet.pdf