Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y112123K6840B0L
Y112123K6840B0L picture photo
Mfg. Part Number
Y112123K6840B0L
Brief Description
RES SMD 23.684K OHM 0.16W 2512
Datasheet Download
Y112123K6840B0L.pdf
Availability of Y112123K6840B0L
QUANTITY
Y112123K6840B0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y112123K6840B0L
Internal Part NumberEIS-Y112123K6840B0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesSMR1D
PackagingBulk
Resistance (Ohms)23.684k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.16W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case2512 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Height0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y112123K6840B0L
Y112123K6840B0L Details Description
Related parts for Y112123K6840B0L
CAP CER 120PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC OPAMP GP 730KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS IN LINE W/SCKT datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 48POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
LED WARM WHITE 3000K 85CRI 24SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 120V datasheet.pdf