Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y112125K5000T0L
Y112125K5000T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y112125K5000T0L
Brief Description
RES SMD 25.5K OHM 0.16W 2512
Datasheet Download
Y112125K5000T0L.pdf
Availability of Y112125K5000T0L
QUANTITY
Y112125K5000T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y112125K5000T0L
Internal Part NumberEIS-Y112125K5000T0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesSMR1D
PackagingBulk
Resistance (Ohms)25.5k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.16W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case2512 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Height0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y112125K5000T0L
Y112125K5000T0L Details Description
Related parts for Y112125K5000T0L
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 3.5K OHM 8W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC 5 POWER SUPPLY MONITOR 16SSOP datasheet.pdf
JUNCTION SHELL 36POS BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC SELECTOR MUX QUAD 2-1 16-DIP datasheet.pdf
RELAY DELAY DPDT 120VAC/125VDC datasheet.pdf
RES 20.0K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS INLINE W/PIN R/A datasheet.pdf